KM lag finale ble spilt i Svolvør 12. og 13. mars med 8 lag til start i flotte spillelokaler på hotell Aurora
15 lag spilte kvalifisering 12. og 13. oktober 2002, der de 8 beste lagene gikk videre til denne helgens KM lag finale der det ble spilt 16 spills kamper.
Ã?rets kretsmestere for lag ble Sortland 1 med spillerne Håkon Arild Bergsrud, Olav Ellingsen, Sigve Smærdal og Pål Fondevik, vi gratulerer !
Sælvmedaljene gikk til Sortland BK 3 med spillerne Terje Ingvaldsen, August Sigurdsson, Bjærn Bruun og Geir Hansen, mens bronsjen gikk til Trimplex 1 med spillerne Espen Torp, Einar Stærkersen, Stein Statle og Fredd Kristiansen, vi gratulerer !
Resultatliste
Pl |
Lag |
1 |
2 |
S2 |
3 |
S3 |
4 |
S4 |
5 |
S5 |
6 |
S6 |
7 |
Sum |
1 |
Sortland BK 1, Bergsrud |
17 |
17 |
34 |
21 |
55 |
16 |
74 |
15 |
86 |
25 |
111 |
25 |
136 |
2 |
Sortland BK 3, Ingvaldsen |
23 |
14 |
37 |
9 |
46 |
25 |
71 |
8 |
79 |
25 |
104 |
19 |
123 |
3 |
BK Trimplex 1, Torp |
13 |
14 |
27 |
19 |
46 |
14 |
60 |
22 |
82 |
13 |
95 |
25 |
120 |
4 |
BK Trimplex 2, Klausen |
17 |
33 |
30 |
16 |
46 |
4 |
50 |
25 |
75 |
16 |
91 |
19 |
110 |
5 |
Sortland BK 2, Olsen |
13 |
16 |
29 |
10 |
39 |
11 |
50 |
22 |
72 |
17 |
89 |
11 |
100 |
6 |
Svolvør BK 1, Andreassen |
10 |
21 |
31 |
14 |
45 |
19 |
64 |
15 |
79 |
5 |
84 |
4 |
89 |
7 |
Svolvør BK 2, Solberg |
20 |
16 |
36 |
20 |
56 |
5 |
61 |
4 |
65 |
4 |
69 |
11 |
80 |
8 |
Myre BK 1, Pedersen |
7 |
9 |
16 |
11 |
27 |
25 |
52 |
8 |
60 |
14 |
74 |
4 |
78 |
Det ble tatt bilder fra mesterskapet
Spill fra turneringen med unge Roar Solberg i hovedrollen
Butlerscore KM- lag 2003-03-18
1 Håkon A. Bergsrud-Olav Ellingsen Sortland BK 1 + 92
2 Pål T. Fondevik-Sigve Smærdal Sortland BK 1 + 71
3 Bjærn Bruun-Geir Hansen Sortland BK 3 + 66
4 Espen Torp-Einar Stærkersen BK rimplex 1 + 63
5 Robert Lehn-Rolf Lehn Sortland BK 2 + 56
6 Fredd Kristiansen-Stein Statle BK Trimplex 1 + 37
7 Arne Klausen-Pål Martinussen BK Trimplex 2 + 33
8 Jostein Pettersen-Erlend Langstrand BK Trimplex 2 + 22
9 Kai Bergsrud -Roar Solberg (4, 5 kamper) Svolvør BK 2 + 17
10 Terje Ingvaldsen-August Sigursson Sortland BK 3 + 12
11 Randi Lillevik -Kai Bergsrud (2, 5 kamper) Svolvør BK 2 - 18
12 Anton Solberg-Roar Solberg (2,5 kamper) Svolvør BK 2 - 18
13 Bjarne Engesvik-Arne Andreassen Svolvør BK 1 - 41
14 Almar Olsen-Stig Ellingsen Sortland BK 2 - 59
15 Ã?yvind Pettersen-Jærn S. Andreassen Svolvør BK 1 - 63
16 Johhny Ã?sen-Karl Melkeraaen Myre BK 1 - 79
17 Johannes Pedersen-Kjell Bråthen Myre BK 1 - 83
18 Anton Solberg-Arnvid Ovesen (4,5 kamper) Svolvør BK 2 - 108